Ve čtvrtek 10. října jsme všichni z devátého ročníku odcestovali vlakem v 6 hodin ráno do Prahy, abychom poznali nejznámější památky našeho hlavního města. Pro některé žáky to byla úplně první návštěva Prahy. Role průvodců se ujali manželé Kosovi, kteří na nás čekali po 9 hodině na hlavním nádraží. Z toho jsme se přesunuli na metro a ze stanice Muzeum se přemístili na Hradčanskou. Pěšky jsme pak přes Píseckou bránu, letohrádek Belveder přišli až na Pražský hrad a Hradčanské náměstí. Uličkou Nový svět jsme kolem poledne stáli na Loretánském náměstí a nad námi se začaly sbíhat šedé mraky. Přes zahrady pod Strahovským klášterem jsme vystoupali až na Petřín. Začalo pršet a my jsme tuto situaci využili k návštěvě Petřínské rozhledny a bludiště, kde jsme se hodně nasmáli. Z Petřína jsme přes Nebozízek sestoupali na Kampu, kde jsme si prohlédli Lennonovu zeď. Přes Karlův most jsme se dostali na Staroměstské náměstí k orloji, kde jsme počkali na celou hodinu, abychom se podívali na technický zázrak, který udivuje celý svět už dlouhých 600 let. Přístroj, který ukazuje nejen datum i čas, ale i astronomické cykly, polohu Slunce nebo fáze Měsíce a jiné. Poslední zastávka byla na Václavském náměstí, odkud jsme se vrátili na hlavní nádraží a zpět domů ve večerních hodinách plni dojmů a zážitků.

Fotogalerie ke stažení zde