ČESKÝ DEN PROTI RAKOVINĚ

Dne 15.5 2024 jsme se my žáci devátého ročníku zúčastnili 28.ročníku celonárodní sbírky Český den proti rakovině. Letos byla sbírka určena jako prevence nádoru prsu a screeningové programy. Chodili jsme celé odpoledne v Moravském Žižkově od domu k domu a vybírali jsme dobrovolné příspěvky. Máme v tom už praxi, nepomáhali jsme poprvé. Moc bychom všem dárcům chtěli poděkovat, protože jejich dar půjde určitě na dobrou věc a dále si poděkování zaslouží i paní učitelka Sovová, která nám pomáhá vždy s organizací všech akcí a za to jí patří velké dík. My jsme moc rádi, že aspoň touto cestou můžeme pomoci tak dobré a potřebné věci. Tento den byl pro nás výjimečný i tím, že jsme se dozvěděli o výsledcích přijetí na střední školy, které byly velmi úspěšné, protože všichni jsme se dostali. A tady jsou čerstvé výsledky:

vybraná částka činí 26.401 Kč, 5 euro a 1 zlotý.

Napsala Tereza Anna Fabičovicová

Fotogalerie ke stažení zde